HomeHizmetlerimizSilva Metodu - Bir Adım At

Jose SİLVA tarafından, başlangıçta çocuklarının derslerine daha iyi odaklanabilmeleri, daha iyi hatırlayarak daha çok öğrenme ve sonuçta okulda daha iyi notlar alabilmelerini sağlamak amacıyla yaptığı çalışmalar sonucunda bu metod ortaya çıkmıştır.

Silva Metodu, hayal gücü, yaratıcılık, sezgiler ve problem çözme becerilerinizi geliştirmeniz için size rehberlik edip yol gösterir. Bilincinizin sezgisel ve mantıksal yanlarını bütünleştirip güçlendirir. Böylece bir bütün olarak işlevsel olmanızı sağlar.

Beynimiz 4 frekansta işlevsel oluyor, Delta, Teta, Alfa ve Beta.

Ana rahminde merkezi sinir sisteminin gelişmeye başlamasıyla bebeklik döneminde 1 ila 4 hertz Delta frekansı işlevsel.

Daha sonra büyüdükçe Teta frekansı ile beynimizin daha fazlasını kullanmaya başlıyoruz, bu da beynimizin 4 ila 7 hertz frekansında olmasıdır.

Sonra süt dişleri dökülüp kalıcı dişleri çıkmaya başladığı dönemde 7 – 14 hertz Alfa frekansını kullanmaya başlıyoruz.

Sonrasında beynimizin daha çok sol lobunu kullanmaya başladığımız dönem olan, 11-12 yaşından itibaren de Beta frekansında oluyoruz. Yani beynimizin 14 ila 21 hertz frekansında kalmasıdır.

Eğer beynimizin sol lobunu kullanırken, sağ lobunu da kullanmayı öğrenmez isek, sol lob odaklı yaşamaya başlıyoruz. Yani mantıksal, rakamsal, analitik, sayısal, objektif, somut düşüncede oluruz.

Sağ lobu da kullanmayı başardığımızda sezgisel, görsel, duygusal, yaratıcı zeka, bütünü görmeyi de kullanırız.

Hayatımızın önemli kararlarını Beta’da alıyoruz. Genel olarak Beta frekansında yaşıyoruz.

Silva Metodu ile beyin frekanslarını yavaşlatıp Alfa ve Teta seviyelerine çekerek  beynin kontrolünü sağlanmaktadır.

Zihnimizin normalde kontrol edemediğimiz noktalarını harekete geçirerek daha sağlıklı odaklanırız. Silva, 16 egzersizden oluşan zihin eğitim metodudur. Temellerini meditasyon ve hipnozdan alır.

Kendi kendinize yapmayı öğreneceğiniz bu metod ile kendi mucizelerinizi yaratmaya hazır mısınız?

Silva Metodu,

  • Silva Yaşam Sistemi ve
  • Silva Sezgi Sistemi,

olarak iki bölümdür.

İlk bölümde Alfa ve Teta frekanslarını kullanmayı öğrenirsiniz. Böylece zihinsel kontrolünüzü nasıl yapacağınızı öğrenerek, sizi kısıtlayan inançlardan kurtularak, stresinizi kontrol ederek, istediğiniz yaşamı gerçekleştirmekten alıkoyan engelleri nasıl ortadan kaldıracağınızı öğrenerek ve farkındalığınızı artırarak Yaşam Üstadı olmaya adım atarsınız.

İkinci bölümde içsel rehberleriniz ile tanışırsınız. Alfa ve Teta’da işlevsel kalarak ve sezgisel bilgiyi kullanarak, zihninizi her yere ve her yöne yansıyan bir ışık gibi genişleterek programlamayı öğrenirsiniz.

İleri tekniklerle durugörü ve psişik yeteneklerinizi geliştirmeye, evrenin bilgilerine kendinizi açmaya, başkalarının ve tüm dünyanın iyiliği için bu bilgileri kullanmaya, bilinçli kalarak bilinç altını kontrol etmeye, hazır mısınız?

İyiye, hep daha iyiye…

https://www.biradimat.com.tr/wp-content/uploads/2018/06/png-footer-white.png

Sosyal Medyada Bizi Ziyaret Edin:

https://www.biradimat.com.tr/wp-content/uploads/2018/06/png-footer-white.png

Sosyal platformlarda bizi ziyaret edin

İletişim

0(216) 338 12 07
0(532) 474 06 36
selmaergin@biradimat.com.tr

Selma Ergin Kimdir?

Bankacılık ve iş hayatına o dönem yaşamakta olduğu Çanakkale’de Türkiye Emlak Bankası Çanakkale Şubesi’nde başladı. Sonrasında Genel Müdürlük farklı birimlerinde ve Galleria Şubesi’nde dev….

Devamını oku.

Son Yazılar

İletişim

0(216) 338 12 07
0(532) 474 06 36
selmaergin@biradimat.com.tr

Selma Ergin Kimdir?

Bankacılık ve iş hayatına o dönem yaşamakta olduğu Çanakkale’de Türkiye Emlak Bankası Çanakkale Şubesi’nde başladı. Sonrasında Genel Müdürlük farklı birimlerinde ve Galleria Şubesi’nde dev….

Devamını oku.

Son Yazılar

Son Kurslar

Clicks’us Dijital Tüm hakları saklıdır.

Bir Adım At ; Yaşam koçluğu & Silva ve Access methodu ile hayatınızda amaç ve hedeflerinizi belirlemek ve gerçekleştirmek için yanınızda!