GenelFARK EDİN - Bir Adım At

20 Aralık 2017 Bir Adım At0

Bir gün tıkandığınızı hissedersiniz. Durup dururken. Hiçbir neden yokken. Birdenbire. Elinizin kolunuzun bağlandığını düşünürsünüz.

O güne kadar hep üstesinden geldiğiniz işler, sorunlar, o gün size çözümsüz gelir. Ne yapacağınızı bilemezsiniz. Oysa hep çözümünüz vardır. Her konuda. Bu güne kadar yaşamınızdaki yönetici hep siz oldunuz.

Kendinize olduğu gibi, sizden yardım isteyenlere de yol göstermişsinizdir. İşinizde, birlikte çalıştığınız insanlarla da hep bir çözüm bulan siz olmuşsunuzdur o güne kadar.

Çevrenizdekilerin yardım istediği her konuda, onlara söylediklerinizle, önerilerinizle, hep yardımcı oldunuz.

Ama şimdi olmuyor. Bugüne kadar bildiğiniz her şeyi unuttunuz. Tıkandınız ve kendinize bile çözüm bulamıyorsunuz. Düşündükçe daha da büyük bir sarmalın içine çekildiğinizi hissediyorsunuz. Öyle mi?

İşte o zaman bir durun. Önce sakinleşin. Bir şeyleri çözmeye çalışmayın. Kendinizi anlamaya, neden böyle olduğunuzu bulmaya çalışmayın.

Sakin olun. Hiçbir şey düşünmemeye ve zihninizi boşaltmaya çalışın. Kendinizle savaşı bırakın. Ve fark edin. Siz de insansınız. Ve mükemmel olmak zorunda değilsiniz. Bunun çabasına girmekten vazgeçin. Mükemmel olmaya çalışmakla, kendinizle savaştığınızı farkedin ve durun.

Sonra kim olduğunuza bir bakın.

Evet, siz, gerçekte kimsiniz?

Kendinizi farkedin. Yeteneklerinizi, aldığınız eğitimi, çalışıyorsanız işteki başarılarınızı, üstesinden geldiğiniz onca işi, insanlığa ve doğaya katkılarınızı, bugüne kadarki yaşantınızı, bir düşünün.

Mükemmel olmaya çalışarak aslında kendinizi bir anlamda sabote ettiğinizi farkedin. Başarılarınız ve yaptıklarınız sizi bloke etmesin. Üzerinizde bunların verdiği görünmez baskıyı farkedin. Artık rahat olun ve kendinize güvenmeyi seçin.

Ne çok şeyi başardığınızı görün. Bütün bunları, sizi siz yapan özelliklerinizle gerçekleştirdiğiniz.

Kendinizi sevin. Olumu yanlarınızla birlikte, olumsuz yanlarınızı da sevin. Gözlerinize bakın. Evet. Aynada gözlerinize bakın ve “seni seviyorum” deyin. Mükemmel olmak zorunda değilsiniz. Kendinizi düşünceleriniz ile korkutmayın. Sakin ve sabırlı olun.

Ve yeni size şans verin. Çünkü siz değerlisiniz. Çünkü bunu hak ediyorsunuz.

Sonra da bırakın kendinizi. Çözümlerin nasıl geldiğini, tıkanıklıkların nasıl açıldığını göreceksiniz. Sevgiyle kabul edin.

Bir Adım At

Mesaj Yaz

Mesajinizin yayinlanmasi icin lutfen gerekli alanlari doldurun *

Bir Adım At

Sosyal Medyada Bizi Ziyaret Edin:

Bir Adım At

Sosyal platformlarda bizi ziyaret edin

Selma Ergin Kimdir?

Bankacılık ve iş hayatına o dönem yaşamakta olduğu Çanakkale’de Türkiye Emlak Bankası Çanakkale Şubesi’nde başladı. Sonrasında Genel Müdürlük farklı birimlerinde ve Galleria Şubesi’nde dev….

Devamını oku.

Son Yazılar

İletişim

Selma Ergin Kimdir?

Bankacılık ve iş hayatına o dönem yaşamakta olduğu Çanakkale’de Türkiye Emlak Bankası Çanakkale Şubesi’nde başladı. Sonrasında Genel Müdürlük farklı birimlerinde ve Galleria Şubesi’nde dev….

Devamını oku.

Son Yazılar

Son Kurslar

Bir Adım At olarak, Yaşam Koçluğu ve diğer koçluk çalışmalarımızla, hayatınızda amaç ve hedeflerinizi belirleyerek, gerçekleştirmenizde yardımcı olmak için sizin yanınızdayız.